Facebook Sayfaları Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

baboli

Yeni üye
Katılım
1 Ağu 2020
Mesajlar
88
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
cok uzak
Facebook sayfaları birleştirme işlemi nasıl yapılır, sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Facebook en çok kullanıcıya sahip olunan sosyal medya platformu olarak bilinmektedir. Özellikle de kişisel profilden çok, Facebook sayfaları oldukça fazla olarak kullanılmaktadır. Çok fazla sayıda sayfası olan kişiler biraz sonra anlatacağımız yöntem ile dakikalar içerisinde bütün sayfalarını birleştirebileceklerdir.

Facebook Sayfaları Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Kişisel, ticari ve kurumsal gibi birçok amaç için kullanılan Facebook sayfaları, her türlü anlamda avantaj sağlamaktadır. Sahip olduğunuz iki ya da daha fazla sayfanın birleşmesi sayesinde bu avantajı ikiye katmanız mümkün olmaktadır. Bunun için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki, birleştirilecek olan sayfaların yöneticisinin aynı olmasıdır. Eğer aynı kişi olmaz ise, Facebook sayfalarının birleştirme işlemi yapılamamaktadır. İkinci şart ise, birleştirme işlemini sadece yöneticilerin yapabilmesidir. Yani, sayfaya üye olan herhangi bir kişi sayfa birleştirme işlemini yapamamaktadır. Son şart ise, birleştirilecek sayfaların aynı isim altında olmasıdır.

Eğer bütün bu şartları sağladığınıza inanıyorsanız, Facebook’un pages ve sonrasında merge sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında yöneticisi olduğunuz sayfaların listesi ekranınızda gözükecektir. Bu ekran üzerinden birleştirmek istediğiniz iki ya da daha fazla sayfayı seçerek, sayfayı birleştir butonuna tıklamanız gerekmektedir. Burada önemli olan nokta ilk seçeceğiniz sayfa olmasıdır. İlk seçtiğiniz sayfa ana sayfanız olacaktır. İkinci seçeceğiniz sayfa ise onun alt bileşeni olacaktır. Yani burada en güçlü olan sayfanızı ilk olarak seçmeniz sizin avantajınıza bir durumdur. İkinci olarak seçtiğiniz sayfanın bütün bilgileri, ilk sayfaya aktarılacaktır.

Facebook Sayfaları Birleştirme Sorunları Nelerdir?

İlk olarak Facebook sayfalarını birleştirmeden önce mutlaka yedeğinin alınması önerilmektedir. Çünkü olası bir yanlış birleştirmede bütün bilgilerin kaybolması ihtimali bulunmaktadır. Bazı birleştirme işlemlerinde birleşme başarısız ya da yapılamamaktadır tarzda sorunlar olabilmektedir. Bunun sebebi ise üstte belirttiğimiz gibi, iki sayfanın ismin aynı olmamasından dolayı oluşmaktadır. Eğer yine de bu sorun çözülmüyorsa, Facebook üzerinde yer alan destek bölümüne yazmanız gerekmektedir. Destek talepleri genel olarak 7 gün içinde çözüme ulaşmaktadır. Eğer çok daha bir detaylı inceleme gerekiyor ise, bu süre 14 güne kadar uzamaktadır.
 
Üst