Twitter Bot Sahte Hesapların Analizi Nasıl Yapılır?

baboli

Yeni üye
Katılım
1 Ağu 2020
Mesajlar
88
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
cok uzak
Twitter bot sahte hesapların analizi nasıl yapılır isimli konu Twitter kullanıcıları tarafından merak edilen konulardan birisi olmaktadır. Sizi takip eden kişiler gerçek profil mi içeriyor, yoksa sadece sizi stalklamak için mi açılan profil bunu nasıl anlayacaksınız? İşte bütün bu soruların cevapları bu yazımızda. Bu konu özellikle çiftler arasında çok önem taşıyan konular arasına girmektedir.

Sahte Hesapların Analiz İşlemi

Sizi takip eden Twitter hesabının öncelikle biyografisine bakarak hesabın gerçek ya da sahte olmadığına dair fikir üretebilirsiniz. Fake olan hesaplar genellikle “ No DM, Babasının bir tanesi, alta da bir tarih” atarlar. Bu profilin sahte olma olasılığı yüzde bir milyondur.

Yumurta Porfil Resimli Hesaplar

Bu tarz hesaplar da sadece birilerini takip etme amaçlı kurulan sahte hesap türlerinden bir tanesidir. En kolay anlaşılan sahte hesap bu şekil profil resmine sahip olan hesaplar olmaktadır. Adam hesabı açtıktan sonra, sahte olup olmamasının farkının önemsiz olduğunu düşünüyorsa, genellikle bu tarz profil oluşturur.

Gerçek Kişi Profilleri

Gerçek isimler üzerinden hesapların birebir aynısını yapan insanlar da mevcut. Buna da arama kısmından ulaşabilirsiniz. Aynı isimli hesaptan birkaç tane mevcut ise, en eski tarihte açılan hesap gerçek hesaptır. Diğer açılan hesap ilk açılan hesabın sahte hesabıdır. En eski açılma tarihi de Twitter’a katılma tarihi üzerinden öğrenilebilmektedir.
 
Üst