Twitter Zaman Ayarlı Otomatik Tweet Nasıl Atılır?

baboli

Yeni üye
Katılım
1 Ağu 2020
Mesajlar
88
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
cok uzak
Gündemden haber almak amacı ile kullanılan sosyal medya platformu olan Twitter, yeni güncellemeleri sayesinde kullanıcıları daha çok içine çekmektedir. Son olarak gerçekleştirdiği güncelleme ile zaman ayarlı otomatik tweet atabilme imkanına sahipsiniz. Siz de Twitter’da tweet atıyor ve kimi zaman de atmak istediğiniz tweet için işiniz var ve o sürede atmanız gerekiyorsa o tweetinizi zamanlayabilirsiniz. İstediğiniz zamana ayarlayıp, ayarlamış olduğunuz saatin dakikasında paylaşımı gerçekleştirmektedir. Eğer nasıl yapılacağını merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Twitter Zaman Ayarlı Otomatik Tweet Atma İşlemi

Atmak istediğiniz tweetin zamanlamasını ayarladığınız süre içinde zamanı geldiğinde ya da internetinizin bulunmadığı zamanda bile o tweet yine de atılmaktadır. Doğrusu tweet internet bağlantısı olmadan da atılır. Zaman ayarlı tweet atmanız için hiçbir şekilde üçüncü parti yazılımlara gerek kalmadığını da söylemek gerekiyor.

Eğer tweet atarken nasıl zamanlama yapacağınızı bilmiyorsanız bir sub domain oluşturarak zamanlanmış tweet atma şansına sahip oluyorsunuz. Bu durum sonucunda da tweet için zamanlayıcı programlarına olan ihtiyaca da gerek olmamaktadır.

Twitter tarafından geliştirilen bu sistem sonucunda isteğiniz zaman otomatik olarak zamanlayıcıyı ayarlayarak tweet atmış oluyorsunuz. Sub domain oluşturma yöntemi ile bu işlem çok kolay yapılabilmektedir. Üçüncü parti programlar ile de yapmak mümkündür. Ama bazıları güvenli olmadığından dolayı bilgilerinizin çalınma olasılığı çok yüksektir. Bundan dolayı internette bulunan her programa güvenmemek gerekmektedir.
 
Üst