Twitter’da DM Özelliği Nasıl Kapatılır?

baboli

Yeni üye
Katılım
1 Ağu 2020
Mesajlar
88
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
cok uzak
Twitter, gün geçtikçe en çok kullanılan sosyal medya araçlarından bir tanesi içerisine girmektedir. Twitter’da DM özelliği nasıl kapatılır hakkında bugüne kadar birçok soru aldık. Özellikle kadın profilleri en çok bu konudan rahatsız olan profiller. Twitter’ı bildiğiniz gibi isteyen herkes kullanabildiği için, kullanan kişiler arasındaki insanların hepsi iyi niyetli olamayabiliyor.

Bu sebepten dolayı, Twitter’da DM özelliğini kapatma isteği doğuyor. Bu yazımızda bu özellik nasıl kapatılır onu n hakkındaki detaylara yer vereceğiz.

Twitter’da DM Kapatma İşlemi

  • Kullanmış olduğunuz Twitter hesabınıza, kullanıcı adınızı ve parolanızı girerek giriş yapın.
  • Profil fotoğrafınızın bulunduğu kısım üzerinden, “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekran üzerinden ise “Güvenlik ve Gizlilik” kısmına giriş sağlayın.
  • Açılan sayfa üzerinde size şu şekilde bir yazı çıkacak “Twitter'da direkt mesajları reddet” bu yazının bulunmuş olduğu kutucuğu işaretleyin.
  • Belirttiğimiz adımları tamamlamanızın ardından sağ en alt kısımda bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.
Kullanmış olduğunuz Twitter hesabına artık kimse istediği gibi DM yollayamayacak. İşlemleri gerçekleştirmek bu kadar basittir. Her zaman belirttiğimiz gibi, işlemleri gerçekleştirmenizin ardından şifrenizi güncellemeyi unutmayınız. Aksi taktirde hesaplarınız kötü niyetli insanların eline geçip, kötü niyetler doğrultusunda kullanılabilir.

Bun dikkat edebilmeniz adına, periyodik olarak şifrenizi güncellemenizi tavsiye ediyoruz. Konu ile alakalı sormak istediğiniz sorular cevap olarak yazabilirsiniz.
 
Üst