Twitter’ın Sizi Takip Etmesini Nasıl Engellersiniz?

baboli

Yeni üye
Katılım
1 Ağu 2020
Mesajlar
88
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
cok uzak
Twitter uygulaması yapmış olduğu her güncellemeden sonra yeni özellikler getirmeye devam etmektedir. Gelen en son güncelleme ile birlikte Twitter’ın sizi takip etmesini engellemeniz mümkün olmaktadır. Bunu yapabilmek için Android uygulamasının son sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. Telefonunuzda, varsayılan olarak ayarlanmış olan uygulamaların takip edilmesini onayladığınız şekilde gelmektedir. Bundan dolayı uygulama, cihazınıza indirmiş olduğunuz uygulamaların bir listesini kaydetmektedir. Twitter bu sayede sizin neleri sevip, neleri takip ettiğinizi öğrenebilmektedir. Sponsorlu gönderileri de bu yolla düzenleyebilmektedir. Eğer, siz bundan rahatsız oluyor, Twitter’ın sizi takip etmesini istemiyorsanız bunu kapatabilirsiniz.

Twitter’ın Sizi Takip Etmesini Engelleme İşlemi

Uygulamayı indirdikten sonrasında veya telefonunuza son sürüm güncellemesi geldikten sonra uygulamayı açın. Uygulamanın ilk ekranında ilk olarak Twitter, sizi bu konuda bilgilendirmektedir. Ama bunu göz ardı ederseniz gerekli ayarı, ayarlar bölümünden yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Bunu yapmak için ilk olarak uygulamayı açın. Sonrasında ekranın sağ üst kısmında bulunan menü butonuna basın. Karşınıza çıkan pencerede ayarlar kısmına tıklayın. Gelen ekranda kullanıcı adınızın yazılı olduğu kısma giriş yapın. Bildirimler ve senkronizasyon bölümü karşınıza gelecektir. Ekranınızı yukarı kaydırdığınız zaman mail yoluyla bul seçeneğinin hemen altında uygulamalarıma uygun biçimde Twitter’ı kişiselleştir seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda bu seçeneğin yanında bulunan onay işaretini kaldırın. Bu sayede Twitter’ın sizi takip etmesini önlemeniz mümkün olmaktadır.
 
Üst